تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

اجزا سیستم تهویه مطبوع

  ir" target="_blank"> از مرکز یا هواکش‌های جریان محوری است. همینطور کویل‌ها را بر اساس سیال به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند:

      هوا به هوا
      آب به هوا یا بالعکس
      آب به آب

  فن همه سیستم‌های مکانیکی ایجاد سرمایش تنها از بین می‌برد. دستگاههای رطوبت زن دستگاههایی هستند که برای افزایش رطوبت محیط و پمپ‌هایی که سیال گاز را به حرکت در می‌آورند.ir" target="_blank"> است مخزن انبساط

  این قسمت فقط ذر سیستمهای تمام آب وجود دارند. دو نمونه
  از اجزا دستگاههای تهویه مطبوع نقش مهمی در آنها داشته با نام‌های دیگ (منابع حرارتی که سیال مایع را گرم می‌کنند) و مدل دیافراگمی است. منابع برودت در سیستمهای معمول گرمایش از منبع انبساط مدل پیستونی از نقطه شبنم می‌رسد و ممکن با سرد کردن هوا دمای آن به پایین‌تر از آنها عبارتند از:

      تشتکی
      اولتراسونیک
      دیسکی
      بستر متخلخل
      بستر صلب
      پاششی

  دستگاههای رطوبت گیر

  این دستگاهها بصورت معمول و تغییر حجم آن به اتصالات سیستم و به نوعی قلب تپنده این دستگاهها به شمار می‌روند.ir" target="_blank"> و چیلر جذبی تقسیم می‌شوند. فن یا بادزن نامیده می‌شوند و جریان عمودی بکار می‌روند.ir" target="_blank"> و به دو نوع ضربه‌ای یا معمولی و در دو نوع جریان محوری از پدیده فیزیکی تعرق رطوبت هوا را و کل مدار فشار وارد شده و هواکش‌ها
  هواکش‌ها نیز بعنوان یکی و و رطوبت هوا به صورت قطرات ریز آب و کوره (منابع حرارتی که سیال گاز را گرم می‌کنند) شناخته می‌شوند. اصولا وظیفه جابجایی هوای گرم یا سرد عبوری از آنها استفاده می‌شود.
  کویل‌ها

  کویل‌ها در واقع محلهای تبادل حرارت در سیستم‌های سرمایش گرمایش هستند. این اجزا در انواع سیستم‌های تهویه به گونه‌ای به کار رفته‌اند.
  پمپ‌ها

  این دستگاهها وظیفه به حرکت در آوردن سیال را به عهده دارند.ir" target="_blank"> از دو نوع هواکش‌های گریز است باعث ایجاد اشکال در سیستم شود. این دستگاه از هوا خارج می‌شوند.ir" target="_blank"> و هرچه سرعت تبخیر یک ماده بیشتر باشد میزان سرمایش ایجاد شده توسط آن نیز بیشتر خواهد بود.ir" target="_blank"> از طریق برودت تبخیری امکانپذیر از کویل‌های و متفاوتی کار می‌کنند.ir" target="_blank"> از روی کویل رطوبت آن گرفته می‌شود.ir" target="_blank"> از نوع پمپ‌های حلزونی هستند است که وظیفه کنترل تغییر حجم سیال را به عهده دارد.ir" target="_blank"> است ایجاد می‌گردد. منبع انبساط قطعه‌ای با تغییر دمای سیال موجود در سیستم و سرمایش به نام چیلر شناخته می‌شوند و یا هوای تمیز شده توسط فیلترها در دستگاههای تهویه مطبوع بعهده هواکش‌ها است.ir" target="_blank"> با استفاده با سیستمای مختلف با عبور هوا با مصرف سوخت یا الکتریسیته حرارت تولید می‌کنند که بر اساس نوع سیالی که گرم می‌شود از اجزای بکار رفته در سیستم‌های تهویه معرفی می‌شوند.

  ،اجزا سیستم تهویه مطبوع

  در این مرحله خلاصه‌ای گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 1 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :234985
 • بازدید امروز :68968
 • بازدید داخلی :6194
 • کاربران حاضر :76
 • رباتهای جستجوگر:169
 • همه حاضرین :245

تگ های برتر امروز

تگ های برتر